ویژگی‌های عکس خبری

ویژگی‌های عکس خبری

اگر روزگاری استفاده از دوربین های عکاسی صرفاً جنبه تفننی داشت و بیشتر در میان دربار و متولین رایج بود، امروزه با پیشرفت و گسترش تکنولوژی می‌توان حضور آن را در بسیاری از صحنه های زندگی شاهد بود. پیدایش ژانرهای گوناگون عکاسی چون عکاسی خبری، هنری، مستند، خیابانی، ورزشی، جنگی، گوتیگ، مد و... بیانگر توسعه جدی این هنر- صنعت است که هر یک از آنها امکانات و کاربردهای خاصی را در بر می‌گیرند.

فتوژورنالیسم، گواه تاریخ

فتوژورنالیسم، گواه تاریخ

هر روز که زمین می‌گردد و خورشید می‌دمد، گروهی از آدمیان از خواب برمی‌خیزند تا جهان را به جای دو چشم، با سه چشم بنگرند. آنان عکاسان مطبوعات جهان هستند، کسانی که زندگی‌نامه تصویری زمین را می‌نگارند.

ادامه مطلب ...
دوراهی‌های اخلاقی در عکاسی خبری

دوراهی‌های اخلاقی در عکاسی خبری

عکاسان خبری اغلب با دوراهی‌های اخلاقی روبرو می‌شوند. عکاسی ابزار قابل اعتمادی است برای ثبت آنچه دیگران از دریچه چشمانشان می‌بینند. در طول تاریخ تصاویر فراهم شده توسط رسانه‌ها نقش بی بدلیلی را در شکل گیری حافظه جمعی مردم ایفا کرده است. عکس‌های رسانه‌ای می‌تواند شامل عکس‌های شگفت انگیز و عکس‌های دردناک و تاثرانگیزی باشد. رسانه‌های خبری که درصدد ارائه گزارشات دقیق از واقعیت‌های اجتماعی به مردم هستند از عکاسی به عنوان پنجره‌ای رو به دنیا استفاده کنند.

ادامه مطلب ...
ff

سلامدفتر مطالعات و  برنامه ریزی رسانه cjt