تاثیر جهانی شدن رسانه ها بر فرهنگ و هویت

تاثیر جهانی شدن رسانه ها بر فرهنگ و هویت

جهانی شدن با مفهوم امروزی خود محصول انقلات ارتباطات است . ارتباطات اگر چه فرصت بسیار مناسبی را به خصوص برای کشور های در حال توسعه برای طرح خود به وجود اورده است اما با از میان بردن مرزها و فضاها و زمان ها چالش های زیادی هم با این حکومت ها و ملت ها و مخصوصا انسان ها که محور اصلی این جریان هستند پدید اورده است .

ارتباطات و اثرات مثبت و منفی آن

ارتباطات و اثرات مثبت و منفی آن

از گذشته تا بحال ارتباطات همواره بعنوان یکی از موضوعات بسیار مهم برای بشر محسوب می شده است.در گذشته های دور دوندگان مسئولیت حمل و انتقال پیام های فرمانروایان و اشخاص مهم را بر عهده داشته اند

ادامه مطلب ...
ارتباطات انسانی و گونه‌هایش

ارتباطات انسانی و گونه‌هایش

تا قبل از این که انسان نوشتن را یاد بگیرد، رابطه‌های انسانی همه رودررو بود؛ ارتباط رودررو هم لااقل به دو چیز نیاز داشت: «هم‌مکانی» و «هم‌زمانی». کم‌کم که انسان‌ها توانستند نمادها یا نشانه‌های پیچیده‌تری را برای رساندن منظورشان به یکدیگر بکار گیرند، موفق شدند که با استفاده از دود، صداهای مخصوص، آتش و... بر یکی از این دو محدودیت، یعنی «فاصله» تا حدی غلبه کنند.

ادامه مطلب ...
مدیریت رسانه در جهان: مروری بر عناوین درسی

مدیریت رسانه در جهان: مروری بر عناوین درسی

همچنان که گفته شد این رشته در دانشکده های مختلف جهان با رویکردهای مختلف تدریس می شود. در ادامه می کوشیم عمده ترین عناوین درسی مشترک را در دانشکده های مختلف استخراج کنیم تا درکی واقع بینانه از این رشته بیابیم. در آمریکا دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی بسیاری از این گرایش نوظهور استقبال کرده اند. عناوین گرایش های عمده این رشته در دانشگاه کالیفرنیای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد عبارت اند از: الف. میدریت سرگرمی ب. ارتباطات بازاریابی ج. مدیریت استراتژیک د. حقوق و سیاستگذاری ارتباطی ه. تکنولوژی های ارتباطی و اطلاعاتی.

ادامه مطلب ...
ff

سلامدفتر مطالعات و  برنامه ریزی رسانه cjt